Strona Główna ˇ Forum ˇ Zdjęcia ˇ Teksty ˇ Szukaj na stronieŚroda, Grudzień 12, 2018
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Forum
  Wszystkie teksty
  Mapa serwisu

Ilustracje
  Galeria zdjęć
  Album
  Stare mapy
  Stare pieczęcie

Teksty
  Historia
  Przodkowie
  Czasy Pawlikowskich
  Czasy przedwojenne
  II wojna światowa
  Po wojnie
  Zasłużeni Milnianie
  Adolf Głowacki:
Milno - Gontowa
  Ze starych gazet

Plany zagród
  Mapka okolic Milna
  Milno - Bukowina
  Milno - Kamionka
  Milnianie alfabetycznie
  Gontowa
  Gontowianie alfabetycznie

Literatura
  papierowa
  z internetu

Linki
  Strony o Kresach
  Przydatne miejsca
  Biblioteki cyfrowe

Konktakt
  Kontakt z autorami

Na stronie
Milno na Podolu
Najnowszy użytkownik:
Beata Fatyga
serdecznie witamy.

Zarejestrowanych Użytkowników: 141
Nieaktywowany Użytkownik: 0

Użytkownicy Online:

artdeco926 1 dzień
maria 1 tydzień
Kazimierz 1 tydzień
Oksana 1 tydzień
kasia31 7 tygodni
Marlena 8 tygodni
matheo2 9 tygodni
Remek14 tygodni
wnoog15 tygodni
KaMiaz16 tygodni

Gości Online: 6

Twój numer IP to: 54.164.198.240

Artykuły 330
Foto Albumy 63
Zdjęcia w Albumach 1838
Wątki na Forum 40
Posty na Forum 111
Komentarzy 527
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Zagłosuj na nas

KRESY

1826 spis domów w Milnie
źródło: Inwentarz Ekonomiczny Dóbr Milna, Kamionki, Podlisek y Gontowy w moc Rozporządzenia Wysokich Ces. Król. Sądów szlachekich Lwowskich dmia 20 Października 826 do Nru 24904. wypadłego w celu ustanowienia sądowego Szacunku przez C.K. Urząd komorniczy Złoczowski wprowadzony, spisany, a przez Ces. Kroll. Urząd cyrkularny sprawdzony, i potwierdzony. Rękopis.

SPIS DOMÓW W MILNIE W ROKU 1826:


dom nr 1 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Folwark Skarbowy oraz Zawadzka Katarzyna, chałupnica

dom nr 2 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Karczma Skarbowa

dom nr 3 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Pomieszczenie dla strażnika celnego

dom nr 4 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Hawryszczaczka Hapa, gospodyni półłanowa

dom nr 5 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Demczyn Andruch, gospodarz półłanowy

dom nr 6 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Petruś Iwan, gospodarz półłanowy

dom nr 7 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dec Błażko, gospodarz półłanowy

dom nr 8 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Szweryda Iwan, gospodarz półłanowy

dom nr 9 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Butiuk Iwan, gospodarz półłanowy

dom nr 10 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Karaimow Panko, gospodarz półłanowy

dom nr 11 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dec Jaśko starego, gospodarz półłanowy

dom nr 12 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Bednarz Lesko, gospodarz półłanowy

dom nr 13 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Pacian Pawło, chałupnik

dom nr 14 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Pastuszyn Iwan, chałupnik

dom nr 15 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dec Rozalia, chałupnica

dom nr 16 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Gaździcki Maćko, gospodarz półłanowy

dom nr 17 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Podhaniuk Andruch, chałupnik

dom nr 18 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Kowalczuk Łuć, gospodarz półłanowy

dom nr 19 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Głowacki Szymek, chałupnik

dom nr 20 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dec Szymek, chałupnik

dom nr 21 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Helig Marcin, gospodarz półłanowy

dom nr 22 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Majkut Michał, gospodarz półłanowy

dom nr 23 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Bednarz Iwan, gospodarz półłanowy

dom nr 24 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Myśliwiec Błażek, gospodarz półłanowy

dom nr 25 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Bieniaszewski Tomko, gospodarz półłanowy

dom nr 26 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Bieniaszewski Stach, gospodarz półłanowy

dom nr 27 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Marciasz Roman, gospodarz półłanowy

dom nr 28 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dec Bartek, gospodarz półłanowy

dom nr 29 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Suchecki Semko, gospodarz półłanowy

dom nr 30 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Rypuła Hrynko, gospodarz półłanowy

dom nr 31 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dec Józef, gospodarz półłanowy oraz Dec Jadwiga, komornica

dom nr 32 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dec Wojtek, gospodarz półłanowy

dom nr 33 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Darmohraj Wasyl, gospodarz półłanowy

dom nr 34 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Mykitów Andruch, gospodarz półłanowy

dom nr 35 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Komar Fedko, gospodarz półłanowy

dom nr 36 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dynys Andruch, gospodarz półłanowy

dom nr 37 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dziuba vel Komar Szymko, gospodarz półłanowy

dom nr 38 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dec Wawryk, gospodarz półłanowy

dom nr 39 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Olejnik Stach, gospodarz półłanowy

dom nr 40 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dec Sobek, gospodarz półłanowy

dom nr 41 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dec Jaśko vel Kuszner, gospodarz półłanowy

dom nr 42 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Furgał Jaśko, gospodarz półłanowy

dom nr 43 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dynysiuk Hrynko, gospodarz półłanowy

dom nr 44 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Kuszneryk Hrynko, gospodarz półłanowy

dom nr 45 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dynysiuk Ilko, gospodarz półłanowy

dom nr 46 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Pastuszyn Maciek, chałupnik

dom nr 47 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Olejnik Jędrzej, gospodarz półłanowy

dom nr 48 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dec Michał, gospodarz półłanowy

dom nr 49 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Bednarz Anton, gospodarz ćwierćłanowy

dom nr 50 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Krąpiec Wawryk, gospodarz półłanowy

dom nr 51 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dynysiuk Onofrij, gospodarz ćwierćłanowy

dom nr 52 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Poszwa Iwan, gospodarz półłanowy

dom nr 53 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Darmohraj Maksym, gospodarz ćwierćłanowy

dom nr 54 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Kułaj Hnat, gospodarz półłanowy

dom nr 55 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Niemczuk Hrynko, gospodarz półłanowy

dom nr 56 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Demczyna Szymko, gospodarz półłanowy

dom nr 57 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Bachur Fedko, gospodarz półłanowy

dom nr 58 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Borodziak Jakim, gospodarz półłanowy

dom nr 59 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Wasylciów Iwan, gospodarz półłanowy

dom nr 60 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Kolesnik Iwan, chałupnik

dom nr 61 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Iwaszczyszyn Wasyl, chałupnik

dom nr 62 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Petryk Fedko, gospodarz półłanowy

dom nr 63 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Nestyr Mikoła, chałupnik

dom nr 64 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Marcias Michał, gospodarz półłanowy

dom nr 65 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Petryk Wasyl, gospodarz półłanowy

dom nr 66 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Petryk Łuć, gospodarz półłanowy

dom nr 67 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Łoik Maryna, gospodyni półłanowa

dom nr 68 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Syryj Mikoła, gospodarz półłanowy

dom nr 69 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Buła Semko, gospodarz półłanowy

dom nr 70 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Sysak Fedko, gospodarz półłanowy

dom nr 71 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Worotniak Matwij, gospodarz półłanowy

dom nr 72 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Worotniak Hnat, gospodarz półłanowy

dom nr 73 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Skorupa Lesko, gospodarz półłanowy

dom nr 74 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Ilkiewicz Nikifor, chałupnik

dom nr 75 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Kozak Iwan dziad, chałupnik

dom nr 76 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Łabun Iwan, chałupnik

dom nr 77 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Helig Jaśko, chałupnik

dom nr 78 (Podliski) - Karczma na Podliskach

dom nr 79 (Podliski) - Łucyk Kost, chałupnik

dom nr 80 (Podliski) - Szewczuk Fedko, chałupnik

dom nr 81 (Podliski) - Dzul Jacko, gospodarz półłanowy oraz Petrykowa Maryna, komornica

dom nr 82 (Podliski) - Stocki Łuć, chałupnik

dom nr 83 (Podliski) - Buła Roman, chałupnik

dom nr 84 (Podliski) - Gamalewicz Jan, chałupnik

dom nr 85 (Podliski) - Łucyk Fedko, chałupnik

dom nr 86 (Podliski) - Bednarska Kostka, chałupnica

dom nr 87 (Podliski) - Szkoła Gromadzka

dom nr 88 (Podliski) - Plebania grecko-katolicka

dom nr 89 (Podliski) - Pacian Pawło, gospodarz półłanowy

dom nr 90 (Podliski) - Pacian Daniło, chałupnik

dom nr 91 (Podliski) - Koziar Iwan, gospodarz półłanowy

dom nr 92 (Podliski) - Nesteryk Semko, gospodarz półłanowy

dom nr 93 (Podliski) - Dzul Dmytro, gospodarz półłanowy

dom nr 94 (Podliski) - Bocko Semko, chałupnik

dom nr 95 (Podliski) - Dzul Michał, gospodarz półłanowy

dom nr 96 (Podliski) - Janów Tymko, gospodarz półłanowy

dom nr 97 (Podliski) - Paszkowicz Hrynko, chałupnik

dom nr 98 (Podliski) - Seretecki Michał, chałupnik

dom nr 99 (Podliski) - Kozak vel Seretecki Jacko, chałupnik

dom nr 100 (Podliski) - Gliński Jan, chałupnik

dom nr 101 (Podliski) - Nesteryk Daniło, gospodarz półłanowy

dom nr 102 (Podliski) - Mielnik Lesko, chałupnik

dom nr 103 (Podliski) - Połszak Fedko, chałupnik

dom nr 103 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Bobryk Iwan, chałupnik
(uwaga: prawdopodobnie błąd w dokumencie źródłowym, bo dom nr 103 figurował też na Podliskach - gospodarz Fedko Połszak; w spisie brakowało za to domu nr 130, więc być może doszło do jakiegoś przestawienia cyfr przez skrybę)

dom nr 104 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Pawłuszczak Oleksa, gospodarz półłanowy

dom nr 105 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Kozak Stefan, gospodarz półłanowy

dom nr 106 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Skorupa Hrynko, gospodarz półłanowy

dom nr 107 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Borodiuk Pawło, gospodarz półłanowy

dom nr 108 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Paszkowicz Hrynko, chałupnik

dom nr 109 (Kamionka z Krasowiczyzną) - plac pusty

dom nr 110 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Łucyk Wasyl, chałupnik

dom nr 111 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Paszkowicz Fedko, gospodarz półłanowy

dom nr 112 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Ilkiewicz Iwan, chałupnik

dom nr 113 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Domerecki Stefan, gospodarz półłanowy

dom nr 114 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Kozak Iwan, gospodarz półłanowy

dom nr 115 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Łucyk Hrynko, gospodarz półłanowy

dom nr 116 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Łucyk Jędruch, gospodarz półłanowy

dom nr 117 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Skorupa Stach vel Hnat, gospodarz półłanowy

dom nr 118 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Skorupa Stefan, gospodarz półłanowy

dom nr 119 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Wojczyszyn Maćko, gospodarz półłanowy

dom nr 120 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Wojciechowska wdowa,

dom nr 121 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Karczma na Krasowiczyźnie

dom nr 122 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Kozak Małanka, chałupnica

dom nr 123 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Bezkorowajny Demko, gospodarz półłanowy

dom nr 124 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Łucyk Wasyl, gospodarz półłanowy

dom nr 125 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Olejnik Stefan, gospodarz półłanowy

dom nr 126 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Myśliwiec Kuba, gospodarz półłanowy

dom nr 127 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Syryj Hrynko, gospodarz półłanowy

dom nr 128 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Wojczyszyn Semko, gospodarz półłanowy

dom nr 129 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Kozak Ilko, gospodarz półłanowy

dom nr 130 - nie występuje w spisie

dom nr 131 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Łoik Jacko, gospodarz półłanowy

dom nr 132 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Petryk Semko, gospodarz półłanowy

dom nr 133 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Pawliszyn Fedko, chałupnik

dom nr 134 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Winnica Skarbowa

dom nr 135 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dom Skarbowy Leśniczówka

dom nr 136 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Zaleski Marcin, gospodarz półłanowy

dom nr 137 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Dom Skarbowy Pasieka

dom nr 138 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Krawczuk Iwan, gospodarz półłanowy

dom nr 139 (Bukowina) - Zaleski Wojtek, gospodarz półłanowy oraz Czapla Jaśko, komornik

dom nr 140 (Bukowina) - Lis Maciej, gospodarz półłanowy

dom nr 141 (Bukowina) - Szeliga Kuba, gospodarz półłanowy

dom nr 142 (Bukowina) - Lis Jaśko, gospodarz półłanowy

dom nr 143 (Bukowina) - Marcinków Jaśko, gospodarz półłanowy

dom nr 144 (Bukowina) - Olejnik Blażko, gospodarz półłanowy

dom nr 145 (Bukowina) - Sierotiuk Hryńko, gospodarz półłanowy

dom nr 146 (Bukowina) - Hnatów Semko, gospodarz półłanowy

dom nr 147 (Bukowina) - Zając Jaśko, gospodarz półłanowy oraz Zając Szymko, komornik

dom nr 148 (Bukowina) - Zając Bazyli, gospodarz półłanowy

dom nr 149 (Bukowina) - Majkut Kuba, gospodarz półłanowy

dom nr 150 (Bukowina) - Pankiewicz Petro, gospodarz półłanowy oraz Pawłowska Maria, komornica

dom nr 151 (Bukowina) - Dynysiuk Iwan, gospodarz półłanowy

dom nr 152 (Bukowina) - Gałusza Jaśko, gospodarz półłanowy

dom nr 153 (Bukowina) - Zając Wojtek, gospodarz półłanowy

dom nr 154 (Bukowina) - Borecki Łuć, chałupnik oraz Dec Teresa, komornica

dom nr 155 (Bukowina) - Prasoła Antek, gospodarz półłanowy

dom nr 156 (Bukowina) - Głowacki Kuba, gospodarz półłanowy oraz Głowacki Józef, komornik

dom nr 157 (Bukowina) - Pawłowski Kuba, gospodarz półłanowy

dom nr 158 (Bukowina) - Pawłowski Bazyli, gospodarz półłanowy

dom nr 159 (Bukowina) - Czapla Wojtek, gospodarz półłanowy

dom nr 160 (Bukowina) - Buła Paweł, gospodarz półłanowy

dom nr 161 (Bukowina) - Letki Franek, gospodarz półłanowy oraz Szeliga Michał, komornik

dom nr 162 (Bukowina) - Szeliga Maciek, gospodarz półłanowy

dom nr 163 (Bukowina) - Hawryszczak Hrycko, gospodarz półłanowy

dom nr 164 (Bukowina) - Zaleski Michał, gospodarz półłanowy

dom nr 165 (Bukowina) - Letki Wojtek, gospodarz półłanowy

dom nr 166 (Bukowina) - Zaleski Szymek, gospodarz półłanowy

dom nr 167 (Bukowina) - Zaleski Jędrzej, gospodarz półłanowy

dom nr 168 (Bukowina) - Klęg Błażko, chałupnik

dom nr 169 (Bukowina) - Chwałowicz Józef, gospodarz półłanowy

dom nr 170 (Bukowina) - Żelazny Franek, gospodarz półłanowy

dom nr 171 (Bukowina) - Mazur Franek, gospodarz półłanowy

dom nr 172 (Bukowina) - Krąpiec Franek, gospodarz półłanowy

dom nr 173 (Bukowina) - Krąpiec Piotr, gospodarz półłanowy

dom nr 174 (Bukowina) - Mazur Paweł, gospodarz półłanowy

dom nr 175 (Bukowina) - Mazur Jędrzej, gospodarz półłanowy

dom nr 176 (Bukowina) - Czapla Wawryk, chałupnik

dom nr 177 (Bukowina) - Buła Wasyl, gospodarz półłanowy

dom nr 178 (Bukowina) - Buła Michał, gospodarz półłanowy

dom nr 179 (Bukowina) - Dec Jaśko niemy, chałupnik oraz Szczypanów Mikoła, komornik

dom nr 180 (Bukowina) - Pawłowski Michał, gospodarz półłanowy

dom nr 181 (Bukowina) - Zaleski Jaśko, gospodarz półłanowy

dom nr 182 (Bukowina) - Szeliga Jaśko, chałupnik

dom nr 183 (Bukowina) - Maliszewski Wicek, gospodarz ćwierćłanowy

dom nr 184 (Bukowina) - Buła Łuć, gospodarz półłanowy

dom nr 185 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Majkut Mikoła, chałupnik

dom nr 186 (Bukowina) - Karczma Bukowińska

dom nr 187 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Kuszneryk Ilko, gospodarz półłanowy

dom nr 188 (Bukowina) - Bezkorowajny Paweł, gospodarz półłanowy

dom nr 189 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Budynek Skarbowy na Czarnego

dom nr 190 (Kamionka z Krasowiczyzną) - Karczma Skarbowa na Wygonie

dom nr 190 (Bukowina) - Lis Wawryk, komornik oraz Olszewski Maćko, komornik
(uwaga: być może jakiś błąd z numeracją, bo ten sam numer domu 190 nosiła karczma na Wygonie, w innej części Milna)


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Copyright ©Grupa Przyjaciół Milna. Wykonanie: Remek Paduch & Kazimierz Dajczak 2008-2018