Strona Główna ˇ Forum ˇ Zdjęcia ˇ Teksty ˇ Szukaj na stronieSobota, Grudzień 16, 2017
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Forum
  Wszystkie teksty
  Mapa serwisu

Ilustracje
  Galeria zdjęć
  Album
  Stare mapy
  Stare pieczęcie

Teksty
  Historia
  Przodkowie
  Czasy Pawlikowskich
  Czasy przedwojenne
  II wojna światowa
  Po wojnie
  Zasłużeni Milnianie
  Adolf Głowacki:
Milno - Gontowa
  Ze starych gazet

Plany zagród
  Mapka okolic Milna
  Milno - Bukowina
  Milno - Kamionka
  Milnianie alfabetycznie
  Gontowa
  Gontowianie alfabetycznie

Literatura
  papierowa
  z internetu

Linki
  Strony o Kresach
  Przydatne miejsca
  Biblioteki cyfrowe

Konktakt
  Kontakt z autorami

Na stronie
Milno na Podolu
Najnowszy użytkownik:
tgumienny
serdecznie witamy.

Zarejestrowanych Użytkowników: 132
Nieaktywowany Użytkownik: 0

Użytkownicy Online:

zenekt02:03:52
Kazimierz 1 tydzień
maria 2 tygodni
sierp 2 tygodni
Walentynski 2 tygodni
Mariya 3 tygodni
Remek 6 tygodni
ravb 8 tygodni
kasia3120 tygodni
zalz23 tygodni

Gości Online: 3

Twój numer IP to: 54.90.92.204

Artykuły 330
Foto Albumy 61
Zdjęcia w Albumach 1821
Wątki na Forum 40
Posty na Forum 111
Komentarzy 524
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Zagłosuj na nas

KRESY

Plan zagród części Milna - Bukowiny

MILNO - BUKOWINA
szkic pamięciowy zagród wg stanu z 1939/1944 r.

Szkic wykonał Pan Adolf Głowacki ze Szczecina na podstawie informacji byłych mieszkańców Bukowiny a w szczególności: Stanisławy Głowackiej (nr 73), Bolesława Jakimczuka (nr 85), Józefa Letkiego (nr 164), Jana Deca (nr 25) i Bronisława Zawadzkiego (nr 8) w sierpniu 1988 roku.

Zeskanowany plan w obecnej postaci, spis mieszkańców Bukowiny i zamieszczone na końcu uwagi Autora pochodzą z pracy Pana Adolfa Głowackiego "Milno - Gontowa. Informacje zebrane od ludzi starszych - urodzonych na Podolu, wybrane z opracowań historycznych i odtworzone z pamięci". Szczecin 2008.

BUKOWINA - SZKIC ZAGRÓD
Plan zagród Milno - Bukowina
(plik 1,1 MB, 2698 x 1939
kliknij żeby obejrzeć)


Alfabetyczny spis mieszkańców Milna zamieszczamy oddzielnie, tu jest link


Gospodarstwa Bukowiny

Nr:

Nazwisko i imię gospodarza:

Przezwisko, nazwa rodziny:

Miejsce osiedlenia:

1

Biedrzycki Aleksander

Biedrzycki

Barlinek

2

Sigal Leizer

Wuzer

Żyd - obóz zagłady

3

Maliszewski Mikołaj

Krawcy

Lutol Suchy - syn

4

Dec Paweł

Krawcy

Rogoziniec

5

Lis Mikołaj

Kogut

Pleszew

6

Letki Kazimierz

Jantoszki

Stary Dwór

7

Krąpiec Jan

Jantoszki

Dzierzgów

8

Zawadzki Mikołaj

Jantoszki

Pacholęta

9

Zaleski Kazimierz

Dragany

Łambinowice

10

Szeliga Mikołaj

Dragany

Dzierzgów - źona

11

Zaleski Antoni

Sirantów J.

Rogozlniec

12

Dec Wojciech

Prasoła

Bojków

13

Botiuk Mikołaj

Botiukk

Rogoziniec - córka

14

Zając Józef

Tyreszki

Stary Dwór

15

Krąpiec Mikołaj

Krzomci

Lutol Suchy

16

Krąpiec Marcin

Krzomci

Lutol Suchy

17

Mazur Jan

Sucheckie

Brójce

18

Suchecki Piotr

Sucheckie

Rogoziniec

19

Raróg Jan

Grzybki

Brójce

20

Szeliga Mikołaj

Szyligi

Stary Dwór

21

Krąpiec Józef

Kwatyrka

Zaborze

22

Baran Mikołaj

Jindruszki

Rogoziniec

23

Gumienny Stanisław

Humenny

Wrocław

24

Suchecki Franciszek

Pawli

Śmierdnica

25

Dec Józef

Pawli

Pacholęta

26

Malec Teofil

Malec

 

27

Baran Stanisław

Pitrowskiego S.

Rogoziniec

28

Krąpiec Józef

Pitrowskie

Lutol Suchy

29

Krąpiec Paweł

Krzomci

Lutol Suchy

30

Krąpiec Jan

Krzomci

Lutol Suchy

31

Berezij Jan

Byryzij

Rola

32

Głowacki Antoni

Rarogi

Wierszczyca

33

Mazur Karol

Rarogi

Brójce

34

Lis Adam

Matywuszki

Dzierzgów - żona

35

Czapla Wojciech

Zadrogi

Cieplejowice

36

Zając Stanisław

Stach Szewców

Jeżów

37

Szweryda Michał

Barany, Czumak

Gołkowice

38

Baran Leon

Barany

Wrocław - żona

39

Jakimczuk Józef

Kowal Baranów

Nabłocie

40

Góral Marcin

Kliński

Gorzów - syn

41

Maliszewski Jan

Klinki

Lutol Suchy

42

Pączek Józef

Pączek, Apon

Rogoziniec

43

Szeliga Józef

Byreza

Rogoziniec

44

Zaleski Piotr

Pitrzyńców P.

Lutol Suchy - żona

45

Baran Józef

Mocny

Rogoziniec

46

Syrotiuk Jan

Rarogów Jaśko

Łambinowice

47

Pawłowski Franciszek

Franek z Kawał.

Pacholęta

48

Syrotiuk Michał

Rarogów Michał

Łagowiec

49

Mazur Michał

Grzybki

Brójce - żona

50

Pawłowski Józef

Dragan

Rogoziniec

51

Zając Józef

Hajdy

Lutol Suchy

52

Hajda Wincenty

Hajdy

Stary Dwór - żona

53

Olejnik Józef

Kseńka

Lutol Suchy

54

Syrotiuk Eliasz

Rarogi

Łagowiec

55

Syrotiuk Jan

Iwaneńki

 

56

Baran Wincenty

Baranów Wicyk

Gołkowice

57

Czapla Antoni

Zadrogi, Byncały

Lutol Suchy

58

Markiewicz Aleksander

ksiądz proboszcz

Bojków

59

Zaleski Mikołaj

Franusi, Karpoła

Rogoziniec

60

Letki Kazimierz

Franusi, Baby

Cieplejowice

61

Zaleski Paweł

Franusi

Rogoziniec

62

Zaleski Piotr

Czyrwińskie

Rogoziniec

63

Zaleski Jan

Czyrwińskie

Rogoziniec

64

Krąpiec Antoni

Franusi

Brójce

65

Krąpiec Franciszek

Wojtuły

Bojadła

66

Zaleski Mikołaj

Siranty

Chociszewo

67

Zaleski Józef

Łuci, Bogacz

Biskupice

68

Majkut Jan

Łuci

Pacholęta

69

Hawryszczak Jan

Kudyndy

Brójce

70

Zaleski Jan

Kudyndy

Rogoziniec

71

Zając Stanisław

Szyligi

Stary Dwór

72

Letki Piotr

Szyligi

Australia

73

Głowacki Piotr

Giery, Michalina

Pacholęta

74

Pawłowski Jan

Giery, Baranicha

Jarczów - żona

75

Letki Szczepan

Giery

Pacholęta

76

Maliszewski Antoni

Zahnibidy

Ołdrzychowice

77

Pawłowska Rozalia

Zahnibidy

Chociszewo

78

Łoik Michał

Czapli

Pacholęta

79

Pawłowski Stanisław

Baszczyne

Dąbrówka

80

Pawłowska Anna

Baszczyne

Lutol Suchy

81

Gaździcki Kazimierz

Pawłowskie

Brójce

82

Głowacki Michał

Pawłusi

Pacholęta

83

Głowacki Sebastian

Pawłusi

Milno - został

84

Dec Piotr

Paciany

Brójce

85

Jakimczuk Antoni

Hryci

Rogoziniec

86

Jakimczuk Piotr

Hryci

Chociszewo

87

Suchecki Roman

Roman, Małanka

Ukrainiec

88

Hnatów Paweł

Hnatów, Jacycha

Ukrainiec

89

Marcijaś Grzegorz

Gmytrusi

Ukrainiec

90

Zaleski Piotr

Gałuszy

Kosieczyn

91

Zając Jan

Kubichy

Lutol Suchy

92

Maliszewski Piotr

Byrezy, Śmiszny

Gołkowice

93

Dudyński Paweł

Byrezy

Gołkowice

94

Futryk Piotr

Futryk

Ukrainiec

95

Szeliga Andrzej

Guntowlanów J.

Gołkowice

96

Skibilak Tadeusz

Tadajko

Ukrainiec

97

Głowacki Jan

Kozaki

Jerzmanki

98

Majkut Bartłomiej

Kajitany, Bartek

Cieplejowice

99

Dudyński Stach

Jacków Stach

k. Świdwina

100

Dudyński Jan

Iwaśko

Ukrainiec

101

Petryszyn Paweł

Paweł z Dułanu

Cieplejowice

102

Syrotiuk Antoni

Hurobcy, Hudyr

Ukrainiec

103

Zając Michał

Siara

Cieplejowice

104

Głowacki Piotr

Gubernaśko

Wojcieszyn

105

Majkut Antoni

Kajitany

Lutol Suchy

106

Dec Michał

Futryka zięć

Gołkowice

107

Albański Błażej

Rudy Błażek

zmarł

108

Zając Jan

Drozdy

Buszkowice

109

Stefaniszyn Mykyta

Gałuszy, Mykyta

Buszkowice

110

Poszwa Mikołaj

Gałuszy, Poszwa

Ukrainiec

111

Gałusza Maciej

Gałuszy

Cieplejowice

112

Syrotiuk Michał

Hurobcy, Krzywy

Ukrainiec

113

Czapla Jan

Czapli, Czwórak

Chlastawa

114

Gaździcki Antoni

Szewcy

Pacholęta

115

Zając Michał

Szewcy

Sulimierz

116

Zając Franciszek

Siara

Sulimierz - żona

117

Skibilak Paweł

Tadajko

Chociszewo - żona

118

Zając Rozalia

Bazyli, Świstun

k. Ziel. Góry - córka

119

Zając Ludwika

Bazyli

Francja

120

Marcijaś Antoni

Bazyli, Gmyter

Pacholęta

121

Bobowski Franciszek

Bubowski

zmarł

122

Zając Kazimierz

Zający

Łambinowice

123

Letki Jan

Sucheckie, Gierka

Głuszyna

123

Suchecki Karol

Suchecki

został

124

Hnatów Prokop

Hnatiji

Stary Dwór

125

Tomków Jakub

Kuba

Stary Dwór

126

Poznański Piotr

Poznański

Ukrainiec

127

Jabłoński Wasyl

Suchuwija

Ukrainiec

128

Syrotiuk Mikołaj

Syrotiuki

Ukrainiec

129

Syrotiuk Piotr

Syrotiuki

Stary Dw.- Ukr.

130

Dżul Andrzej

Dżuli

Rogi - Ukrainiec

130

Dżul Piotr

Dżuli

Wrocław - Ukr.

131

Syrotiuk Piotr

Hurobcy

Ukrainiec

132

Głowacki Piotr

Czaban

Stary Dwór

133

Olejnik Andrzej

Kozaki

Gołkowice

134

Marcinków Piotr

Kaziury

Stary Dwór

135

Fridfeld Jankel

Jankel

Żyd - obóz zagłady

136

Szeliga Helena

Guntowlany

Polanowice

137

Dec Ludwika

Guntowlany

Korfantów

138

Gaździcki Jan

Lisy

Bojków

139

Gaździcki Józef

Lisy

Brójce

140

Zaleski Antoni

Maciołki

Rogoziniec

141

Zaleski Józef

Czyrwińskie

Lutol Suchy

142

Zaleski Andrzej

Pitrzyńcy

Pacholęta

143

Letki Józef

Kuczyrawy

Biskupice

144

Czapla Antoni

Krakowiak

zamordowani

145

Sklep Kółka Roln.

 

 

146

Marcinków Aniela

Kaziury

Różańsko

147

Raróg Paweł

Rarogi

Dzierzgów

148

Raróg Piotr

Rarogi

Wierszczyca

149

Szeliga Piotr

Byrezy

Rogoziniec

150

Zaleski Szczepan

Pitrzyńcy

Brójce

151

Krąpiec Wojciech

Pitrowskie

Chociszewo

152

Krąpiec Jan

Pawłowskie

Pacholęta

153

Suchecki Józef

Sucheckie

Pleszew

154

Szymków Józef

Basienty

Bojków - żona

155

Zając Antoni

Bazyli

Bojków

156

Pawłów Kazimierz

Kazio Pitrowsk.

Kosieczyn

157

Bieniaszewski Szczep.

Kudyndy

Bojków

158

Baran Józef

Baran

Kosieczyn

159

Szeliga Michał

Ficzko

Stary Dwór

160

Majkut Jan

Szandar

został

161

Zaleski Józef

Czyrwińskie z Ł.

Kosieczyn

162

Baran Mikołaj

Barany z Łanu

Pleszew

163

Letka Rozalia

Baszczynicha

Dąbrówka

164

Letki Józef

Botiuk

Pacholęta

165

Szeliga Jan

Szyligi

Stary Dwór

 

LAS:

 

 

166

Myszka Władysław

Myszka

Krążkowo

167

Marcinków Franciszek

Kaziura

Bojadła

168

Marcinków Józef

Kaziura

Bojadła - źona

169

Myszka Stefan

Myszka

Ukrainiec

170

Władyka Hryhorko

Kobylan

Ukrainiec

171

Letki Paweł

Wójtuła

Zielęcice - żona

172

Bieniaszewski Mikołaj

Bieniaszewski

Lutol Suchy

173

Łopuszan

Wąsaty

Ukrainiec

174

Władyka

 

Ukrainiec

175

Kuryło

 

Ukrainiec

176

Jóźwin

 

 

177

Jóźwin

 

 

178

Hłynczuk

 

Ukr. - Sybir

179

Kaczka Jan

 

 

180

Olejnik Franciszek

Kseńka

Lutol Suchy

181

Kozłowski Jan

 

 

182

Płysiuk

Chrystusik

Ukrainiec

183

Chamraj

 

Ukrainiec

184

Nakoneczny

 

Ukrainiec

185

Kułaj Paweł

 

 

186

Dec Mikołaj

Łupij, Nóż jajko

 

187

Lichwiarz

 

Sybir

188

Lichwiarz

 

Sybir

189

Marson

 

Ukrainiec

190

Rygiel

 

Sybir

191

Gonta

 

Ameryka

192

Wróbel

 

 


Uwagi i wyjaśnienia do spisu gospodarstw Bukowiny

Wszystkie zwyczajowe przezwiska i nazwy rodzin, podane są w brzmieniu miejscowym, gwarowym.

Pełne brzmienie skrótów: 11. Sirantów Jantyk, 27. Pitrowskiego Stach, 44. Pitrzyńców Pietyr, 47. Franek z Kawałeczka, 95. Guntowlanów Jindruch, 156. Kazio Pitrowskiego, 161. Czyrwińskie z Łanu.

Niektóre rodziny miały podwójne nazwy: 3. Kumareńko, 6. Janycha, 7. Chawa, 15. Hurodnia, 17. Kocur, 18. Krzyweńki, 20. Machnowska, 25. Ganczarz, 28. Huzio, 29. Pawdziunio, 31. Dziordzio, 35. Byncały, 48. Mahuda, 50. Wuziaryna, 43. Szyrymierka, 68. Jasusio, 72. Siuśka, 73. Pietyr Pawłusiów, 74. Baranicha, 82. Pan, 112. Hurobców kowal, 118. Świstun, 122. Zająców Kaźmirz, 123. Pyrduńczyk, 139. Świnty, 158. Ślepy, 159. Michał Krawców, 44. Palibuda.

Część z tych nazw jest złośliwa i obraźliwa np. Chawa, Kocur, Krzyweńki, Ganczarz, Dziordzio, Apon, Palibuda, Ślepy, Krzywy.

Wiele nazw powtarza się. Powstały one w wyniku podziału pierwotnego gospodarstwa, lub przeniesienia na nowe.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Copyright ©Grupa Przyjaciół Milna. Wykonanie: Remek Paduch & Kazimierz Dajczak 2008-2017